Jakie to wszystko proste, gdy mówi Paulina o swoim sukcesie. Jest od września uczennicą prywatnej szkoły żeńskiej Adcote School for Girls w Anglii.
Najpierw jednak została ambasadorką programu Young Talent Management, z którego dowiedziała się o możliwości pozyskania stypendium British Alumni Society. W styczniu złożyła aplikację, w której pochwaliła się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami. 31 marca została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną wyznaczoną na 26 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk. Tam napisała pracę o swoich marzeniach, a potem odbyła dziesięciominutową rozmowę kwalifikacyjną z sześcioma dyrektorami szkół angielskich. Zapytano ją o zainteresowania, hobby i plany na przyszłość. Paulina pragnie zostać lekarzem i bardzo chciałaby uzyskać dyplom na jednej z amerykańskich uczelni. Najpierw przed nią dwa lata nauki w szkole, w której regulamin nakazuje dziewczętom ubierać się skromnie, w kolory szare, czarne i białe; spódnice mają mieć długość za kolano, a buty wyłącznie na płaskim obcasie. Paulina mieszkać będzie w internacie w pokoju jedno lub dwuosobowym bez łazienki. Koszty nauki, mieszkania i wyżywienia pokrywa stypendium brytyjskiego Stowarzyszenia.
Nasza Kapituła Programu Stypendialnego KORAB przyznała Paulinie 2,5 tys. zł, co pozwoli jej kupić książki, pojechać na wycieczkę, czy zapłacić dodatkowe zajęcia np. z jazdy konnej czy gry w tenisa. Wręczenie promesy na rok szkolny 2014/15 odbyło się w Dziupli Naukowej w Staszowie. Przybyło 5 członków Kapituły oraz burmistrz Miasta i Gminy Staszów Romuald Garczewski, dzieciaki – Dziuplaki oraz stypendyści. Wszyscy z zainteresowaniem posłuchali opowieści Pauliny o decyzji podjęcia nauki w Wielkiej Brytanii i o tym, jakie kroki musiała podjąć, by otrzymać stypendium. Paulina ma nadzieję, że będzie dobrym wzorem dla staszowskiej młodzieży, aby ta miała śmiałe projekty dla siebie na życie i nie zapominała, że trzeba się uczyć, bo bez nauki niewiele w życiu można osiągnąć.
Paulino, Fundacja VIVE Serce Dzieciom traci redaktora facebookowej strony LPS KORAB, ale nie traci stypendystki, która otwiera w historii Programu Stypendialnego nowy rozdział.